yanal kayma nasıl düzeltilir?

Yanal kayma nasıl düzeltilir? Sorusu oto ekspertiz işlemi yaptırmış ve ortaya çıkan raporda aracın yanal kayma değerleri 4 – 5 metreyi geçen sapma tespit edilmişse araç sahibine yanal kayma değerlerinin fazla olduğu bu sorunun hemen düzeltilmesi gerektiği anlatılır.

Bu sorun aracın rot ayarının yeniden yapılması, eğer rot başlarının değişimi ile ufak tamiratlarla çözülebilir. Yanal kayma sorununa bazı durumlarda aracın şasisindeki yamukluk veya eğiklik sebep olabilir. Genellikle kaza sonrası oluşan şasi kayması(yamulması) gözle görülür derecede olmasada aracın yanal sapma miktarına etki eder. Şasi yamulmaları araç tamir uzmanları tarafından kolaylıkla düzeltilir. Şasi sorunlarında belirli kısımlar kaldırılıp yerine sağlam parça da kaynak ile monte edilebilir.

Yanal Kayma Tamiri

Yanal kayma tamiri için öncelikle oto ekspertiz işlemini yaptırmanız gerekir. Oto ekspertiz işleminde yanal kayma testini yapabilen ekspertiz firması ile anlaşın. Aksi durumda oto ekspertiz firmasının yanal kayma test cihazı yoksa bu testi gerçekleştiremeyecektir. Kartal Oto Ekspertiz son teknoloji yanal kayma test cihazıyla bilgisayar destekli olarak yanal kayma testi gerçekleştirmektedir. Yanal kayma testini yaptırdıktan sonra ekspertiz firmasının yönlendirmesiyle yetkili servise gitmeniz gerekir. Yetkili servise ekspertiz raporunu verin ve yanal kayma değerlerinizin olması gerekenden fazla çıktığını bunun düzeltilmesini istediğinizi belirtin. Aracınızın yetkili servisi gerekli tamir işlemlerini yapacaktır. Yanal kayma nasıl düzeltilir? Şasi tamiri, rot ayarı, aks boşluklarının giderilmesi, direksiyon boşluğu tamiri gibi tamir yöntemleriyle yanal kayma düzeltilir.

Yanal kayma testi ile ilgili Kartal Oto Ekspertiz olarak hangi test aşamalarını uyguladığımızı merak ediyorsanız yanal kayma testi nedir? yazımızı okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir