Kartal Pilot Garage motor performans testi - oto ekspertiz

Ekspertiz işlemlerinde en önemli testlerden biri motor performans testi konusudur. Dinamometre cihazı kullanılarak gerçekleştirilen testte son teknoloji bilgisayar programları kullanılmalıdır. Kartal Pilot Garage olarak kendimiz sürekli yenileyerek son teknoloji ekipmanlarla aracınızın motor performansını test ediyoruz. Bilgisayar programı aracılığıyla ortaya çıkan sonuçları anlaşılabilir grafiklerle inceliyor ve size en doğru bilgileri veriyoruz.

Motor Performans Testi Neleri Kapsıyor?

  • Motor Beygir Gücü
  • Akselarasyon Grafiği (aracın ivlenmesi)
  • Motor Yorgunluğu Testi
  • Motor Tork Değerleri
  • Ateşleme Sistemi Testi
  • Yakıt Besleme Değerleri
Kartal Pilot Garage motor performans testi - oto ekspertiz

Bu testler sayesinde aracın motorundaki en ufak farkları dahi grafiklerle sizlere sunuyoruz. Aracın en önemli aksamı olan motoru aracı satın almadan önce mutlaka motor performans testine tabi tutulması gerekiyor. İkinci el araç alırken motor kontrolünün bir diğer önemi ise satın alacağınız aracın sahibi aracı ne şekilde kullandığını bilememek. Araç satın alırken mağdur olmamak için oto ekspertizden detaylı motor performans testi talep etmelisiniz. İkinci el araçlarda motorda üretile beygir gücünün ne kadarının aracın tekerleklerine aktarıldığı ekspertiz adına önemlidir. Satın almak istediğiniz araç örnek olarak 120 beygir fabrika verisi var olduğunu düşünelim. Araç dinamometre testinde ise 80 beygir güce ulaşıyor. Bu satın almak istediğiniz araçta ciddi bir eksiklik var demektir.Kartal Pilot Garage olarak deneyimli personelimiz ile motor performans testi sonrası size gerekli izahat yapılır. Ortaya çıkan değelerin optimum değelerler olup olmadığı anlatılır. Oto Ekspertiz testlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Kartal oto ekspertiz sayfamıza bakabilirsiniz

Kartal Pilot Garage, oto ekspertiz anlamında araçların motorlarının ne derece önem arz ettiğini anlıyor. Müşterilerimize satın almak istedikleri veya sadece test etmek istedikleri araçları büyük bir titizlikle dyno testini gerçekleştiriyoruz. Motorda üretilen gücün yıllar geçtikçe yüzde kaç azaldığını, motorun ne kadar verimlilikle çalıştığını öğrenmek yeni nesil dyno testleriyle mümkün.

Kartal oto ekspertiz olarak aracınızın tüm testlerini yapıyoruz. Rapolarını profesyonel ekibimizle hazırlıyoruz. Son teknoloji bilgisayar entegreli dinamomuzda aracınızın motor testini gerçekleştiriyoruz.

One thought on “Motor Performans Testi Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir