Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Fiyatları, Oto Expertiz, Oto Ekspertiz Tavsiye, Oto Ekspertiz Firmaları, En İyi Oto Ekspertiz, Pilot Garage Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz İşlemi, Satın alacağımız ikinci el otomobilin sanayide ustaya gösterme dönemi bitti. Artık en son teknoloji cihazlarla bilgisayarlı kontrollerle ikinci el araçları kontrol ediyor ve yazılı oto ekspertiz raporu veriyoruz. Pİlot Garage Kartal Oto Ekspertiz olarak Kalite belgeli, güvenilir, güler yüzlü ve en son teknoloji cihazlarla profesyonel ekibimizin oto ekspertizde yaptığı başlıca hizmetleri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kartal Oto Ekspertiz, araç ekspertiz hizmetinde uzmanlaşmış ekibi ile titiz ve ayrıntılı olarak yeni nesil bilgisayar destekli test ekipmanlarıyla müşterilerine en doğru sonuçları raporlar.

MOTOR PERFORMANS TESTİ

Kartal Oto Ekspertiz Bayimizde Otomobilin motor performans testini dinamometre cihazı kullanarak yapıyoruz. Araçlarda motorun gücünü ve torkunu ölçmeye yarar. Motor performans testi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için blog yazımızı okuyabilirsiniz

ARIZA TESPİT

Ekspertiz işleminde arıza tespitinde otomobillerin günümüzde elektronik sistemlerle üretilmesinden sonra fiziksel testin ortadan kalkmıştır. Günüzmde araçlar arıza kayıtlarını otomatik bir şekilde elektronik beyinlerine işlemektedir. Araçlarda oluşan arızaları en iyi aracın kendisi size söyleyecektir. Bunun için gelişmiş arıza tespit ekipmanına sahip olunması gerekir. Biz işletmemizde en son teknoloji arıza tespit ekipmanıyla otomatik şekilde araçlardaki arızaları tespit ediyoruz. Oto Arıza Tespit cihazıyla her marka ve model araç için bilgisayarlı arıza tespit cihazı kullanarak motordaki varsa arızaları tespit ediyoruz.

BOYA KAPORTA TESTİ

Pilot Garage Kartal Oto Ekspertiz Bayimizde Otomobil alım satımlarında en önemli unsur boya ve kaportanın daha önceden işlem görüp görmediğidir. Tüm kaporta elektronik ve gözle kontrol edilir. Boya kaporta testinde ekspertiz hizmetine dahil olan testler:

  • İç Direk Kontrolü
  • Dış Direk Kontrolü
  • Değişen Aksam Kontrolü
  • Çamurluk Konrtolü
  • Tampon ve Travers Kontrolü
  • Gövde boya ve değişim kontrolü
  • Kapıların Kontrolü
  • Kaporta Boya ve Değişen Testi
SÜSPANSİYON TESTİ

Araç alım satımı sırasında test sürüşleriyle anlaşılamayacak sorunlardan birtaneside süspansiyon sisteminin durumudur. Aracın yol tutuşunu ve konforunu doğrudan etkileyen süspansiyon sistemi ekspertiz işleminde en önemli testlerden biridir. Amortisörler, yaylar, salıncak gibi aksamın yeni nesil makinelerle uzmanlar tarafından kontrolü sağlanır.

ALT KONTROL TESTİ

Oto lifti ile araç kaldırılarak alt kısmı gözle incelenir. Otomobilin alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, herahangi bir çürümenin oluşup oluşmadığı, yağ kaçağının olup olmadığı, hidrolik ve benzin/mazot kaçaklarının kontrolü gerçekleştirilir. ön takımı ve tüm alt aksam kontrol edilir.

FREN TESTİ

Pilot Garage Kartal Oto Ekspertiz Bayimizde Araç fren test cihazlarıyla hassas ölçümler sayesinde araç fren sistemindeki sorunlar grafik halinde rapor edililir. Hangi tekerde sorun olduğu tespit edilebiliyor.

YANAL KAYMA TESTİ

Aracınızın yanal kayma testini 1 km lik düz yol boyunca direksiyonu bıraktığınızda ki sapma mesafesini hesaplayarak rapor halinde sunuyoruz. Yanal kayma testinde bilgisayarlı kontrol sonucunda ortaya çıkan değerlere göre rot ayarında bozulma olup olmadığı da test edilir. Rot ayarında bozulma tespit edilmesi durumunda rot değişimi ile aracın hem sürüşteki konforu hemde güvenliği sağlanmış olur. Aracınızın tekerleklerinin frenlemeye hızlanmaya verdiği tepkiler de bu testte kontrol edilir.

İÇ DIŞ EKSPERTİZ

Pilot Garage Kartal Oto Ekspertiz Bayimizde Otomobille ilgili iç ve dış tüm kontroller detaylı bir şekilde son teknolojik cihazlarla uzman personelimiz tarafından bilgisayarlarla yapılmaktadır.

SONUÇ / OTO EKSPERTİZ RAPORU

Otomobilinizi güvenerek alım satımını yapabileceğinize dair detaylı bir raporu yazılı olarak siz değerli müşterilerimize veriyoruz. Ekspertiz raporunda müşterilerimizi rakamlarla yalnız bırakmıyor ve onlara rakamların neyi ifade ettiğini açıklıyoruz. İşlem sonunda araçta arızaya rastlanmışsa arızanın nasıl giderileceği konusunda da danışmanlık yapıyoruz.

Kartal Oto Ekspertiz Pilot Garage Bayisidir

Kartal Oto Ekspertiz hizmetlerine Pilot Garage güvencesiyle devam etmektedir. Pilot Garage yıllardır ekspertiz sektörünün en önde gelen firmasıdır. 2011 yılında kurulan firma Türkiye’de yüzlerce bayisi ile en güncel test aşamalarını ve ekipmanlarını kullanır. Uzman ekibi ile bayilerinin de sertifika programlarına girerek müşterilerine daha iyi hizmet vermeleri için teşvik eder. Kartal Oto Ekspertiz, Pilot Garage bayi sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.